eSky / Bony turystyczne plus

Bony turystyczne 500+

Tanie wakacje w Twoim zasięgu – Noclegi i pobyty wypoczynkowe w eSky

Aktualizacja 2020-08-28

Turystyka 500 plus - co to jest

Polski Bon Turystyczny 500 plus – co to jest?

Polski Bon Turystyczny 500+ (wcześniej zapowiadany jako bony 1000+) to projekt, dzięki któremu do polskich rodzin trafią vouchery turystyczne na sfinansowanie wakacji (opłacenie pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, a także imprezy turystycznej). Przygotowywany został w porozumieniu z Polską Organizacją Turystyczną i będzie przyznawany na każde dziecko. To idealna okazja, by już za niedługo odkryć nowe miejsca i cieszyć się udanym urlopem! Bonami można opłacić pobyt także w części obiektów dostępnych w eSky.

Bony turystyczne 500 plus - od kiedy

Bony turystyczne 500 plus – od kiedy?

Polski Bon Turystyczny 500+ został wprowadzony ustawą z 15 lipca 2020 roku. Można go aktywować i pobierać od 31 lipca 2020 roku, więc bony turystyczne na każde dziecko przysługują już podczas tych wakacji i będą ważne do marca 2022 roku. Chcesz poznać najlepsze okazje objęte projektem? Podaj nam swój e-mail, aby być na bieżąco. Okazji szukaj też w bazie noclegów eSky, w której znajdziesz hotele, domki i kwatery z całego kraju. Nie brak również ofert pakietów wypoczynkowych i lotów krajowych.

Turystyczne 500+ - dla kogo

Dla kogo turystyczne 500+?

Bony z programu 500+ dla turystyki (wcześniej znane jako Turystyka 1000+) przysługują na każde dziecko urodzone do końca 2021 roku, bez ograniczeń wynikających z rodzaju umowy o pracę jego rodziców, czy kryterium ekonomicznego. Vouchery w takiej formie można wykorzystać chociażby dzięki bazie noclegowej eSky. Aby szybko dotrzeć na miejsce swoich wczasów, możesz skorzystać także z naszych okazji lotniczych i tym samym podarować swoim dzieciom frajdę lotu samolotem.

Najlepsze oferty w ramach bonów 500+!

Zostaw nam swój e-mail i ciesz się najlepszymi ofertami podróży, dostępnych w ramach Polskich Bonów Turystycznych!

Wakacje z dziećmi dzięki 500+

Polski Bon Turystyczny to okazja na udane rodzinne wczasy z dziećmi. Prosto i wygodnie!

Co zyskasz na 500+?

Dzięki Polskiemu Bonowi Turystycznemu 500 plus pojedziesz z dziećmi na wymarzone wczasy. Z Bonu można korzystać do marca 2022 roku na opłacenie pobytu w hotelu, pensjonacie i innym obiekcie, a także na opłacenie imprez turystycznych.

Jak wygląda bon 500+?

Bon ma formę kodu elektronicznego, przekazanego na numer telefonu lub e-mail po weryfikacji zgłoszenia w systemie teleinformatycznym. Bon należy pokazać podczas rezerwacji lub przy zakwaterowaniu.

Łatwa rejestracja

Bon turystyczny można aktywować i pobrać od 31.07 przez internet w systemie PUE ZUS (tym samym, co w przypadku 500+). Aby zalogować się do systemu, wystarczy skorzystać z Profilu Zaufanego, podpisu elektronicznego lub autoryzacji za pomocą bankowości internetowej.

Gdzie na wakacje za bony 500+?

Bony turystyczne 500+ to wsparcie dla polskiej turystyki i obowiązują w całym kraju. Skorzystasz z nich wybierając wakacje nad morzem, wynajmując domki na Mazurach lub rezerwując hotele, pensjonaty, kwatery lub domki w górskich miejscowościach.

Raj dla dzieci - Rewal

Raj dla dzieci – Rewal

Wakacje w jednym z najbardziej popularnych kurortów nadmorskich. Idealny na słoneczny wypoczynek z wieloma atrakcjami dla dzieci.

Górskimi Szlakami – Karpacz

Karpacz to idealna baza wypadowa dla wędrówek szlakami karkonoskich gór. Idealne miejsce na odpoczynek i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Jezioro marzeń – Czaplinek

Położona nad jeziorem Drawsko wypoczynkowa miejscowość Czaplinek, co roku zachęca wielu turystów, aby właśnie tam spędzić magiczne wakacje.

Serce Pomorza – Gdańsk

Stolica Pomorza to nie tylko świetny punkt wypadowy do poznawania polskiego Wybrzeża, ale także piękne miasto, które pełne jest zachwycających świadectw przeszłości.

Pakiety Lot+Hotel

Teraz możesz planować i organizować rodzinne podróże w prosty sposób. Rezerwuj loty i hotele razem w jednej transakcji, w świetnych cenach!

Dla kogo bony turystyczne 500+?

Polski Bon Turystyczny 500+ przysługuje na każde dziecko urodzone do końca 2021 roku, pod warunkiem, że już wcześniej zostało przyznane świadczenie wychowawcze 500+.

Na co wydać bon turystyczny 500 plus?

Bony można przeznaczyć na wyjazdy, noclegi, hotele, domki letniskowe, ale też usługi i imprezy turystyczne. Pełna lista miejsc została przygotowywana przez Polską Organizację Turystyczną i jest dostępna pod adresem: https://bonturystyczny.polska.travel.

Jaką formę mają bony turystyczne 500+?

Polskie Bony Turystyczne 500 plus przyznawane są w formie elektronicznej. Jeśli bon zostanie zrealizowany tylko częściowo, pozostałe środki będzie można użyć później.

Czy bony turystyczne 500 plus można wydać wszędzie?

Bon można spożytkować m.in. w hotelach i firmach zarejestrowanych w specjalnej bazie. Aby łatwo znaleźć takie, które odpowiadają Twoim potrzebom, skorzystaj z portalu eSky.

Dokąd z bonami turystycznymi 500 plus?

Celem projektu Polskiego Bonu Turystycznego 500 plus jest wsparcie szeroko pojętej branży turystycznej. Bony można spożytkować, jadąc z dziećmi na wakacje, rezerwując hotele lub noclegi, czy jadąc z dziećmi na wycieczkę. Można je wykorzystać także na usługi wycieczkowe lub wewnątrzkrajowy city break. Jeśli szukasz najlepszych okazji, zapisz się na nasz newsletter – będziemy informować Cię na bieżąco.

Jak działa bon turystyczny 500 plus?

Polski Bon Turystyczny 500 plus ma formę elektronicznej wiadomości przesyłanej na telefon lub e-mail, z pomocą której będzie można opłacić usługi w obiektach noclegowych czy w firmach turystycznych. Uwaga! Za pomocą bonu, osoba uprawniona może dokonywać płatności wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości przysługującego jej świadczenia.

Bony turystyczne 500+ dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Co istotne, w przypadku dzieci niepełnosprawnych, dodatkowy bon otrzyma także opiekun, tym samym przyznana kwota będzie wynosić 1000 zł.

Samolotem na wakacje w kraju? Można!

Jak szybko dotrzeć na miejsce swoich rodzinnych wczasów? Warto skorzystać z atrakcyjnych okazji lotniczych. Niezależnie od tego, czy będzie to lot na cały turnus wczasowy, czy też city break z rezerwacją hotelu. To wspaniała okazja, by podróż na miejsce urlopu przebiegła szybko i wygodnie.

Pobierz darmową aplikację i korzystaj z najlepszych ofert

  • Nr 1 w Polsce wśród aplikacji M-commerce
  • Najlepsze okazje lotów
  • Dostęp do 1,3 mln hoteli na całym świecie