eSky / Testy na koronawirusa COVID-19

Testy na COVID-19 ze zniżką 15%

Jaki test na koronawirusa? Sprawdź informacje o testach RT-PCR, RT-LAMP i testach antygenowych..

Jak wykonać test przed podróżą z rabatem eSky?

  1. Sprawdź jaki rodzaj testu wymagany jest w kraju, do którego podróżujesz. Aktualne informacje znajdziesz na stronie: Gdzie można lecieć bez testu i kwarantanny.
    Pamiętaj! Sprawdź wymagania dotyczące języka i formy zaświadczenia. Niektóre kraje wymagają dodatkowych informacji, np. numer dokumentu podróży.
  2. Wybierz akceptowany rodzaj testu z poniższej listy, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami o badaniu i wybierz odpowiednią opcję testu. Po przejściu na stronę Diagnostyka wybierz preferowaną placówkę oraz opcję testu z odpowiednim zaświadczeniem.
  3. Podczas zakupu na stronie Diagnostyka podaj kod zniżkowy eSky ESKY2005. Po opłaceniu zamówienia dostaniesz na Twój adres email kod upoważniający do realizacji testu w wybranej placówce.
    Pamiętaj! Na badanie weź ze sobą dokument tożsamości z którym będziesz później podróżować.

Rodzaje testów na COVID-19

Testy RT-PCR COVID-19

Testy RT-PCR & RT-LAMP COVID-19

Sprawdź najważniejsze informacje o testach RT-PCR na COVID-19. Skorzystaj ze zniżki eSky 15% na testy RT-PCR oraz testy RT-LAMP w laboratoriach Diagnostyka w całej Polsce.

Testy antygenowe COVID-19

Testy antygenowe COVID-19

Sprawdź najważniejsze informacje o testach antygenowych na COVID-19. Skorzystaj ze zniżki eSky 15% na testy antygenowe w laboratoriach Diagnostyka w całej Polsce.

Informujemy, że złożenie zamówienia na badania na stronie Diagnostyki możliwe jest jedynie w odniesieniu do badań służących do celów profilaktyki, zachowania, ratowania, przywracania i poprawie zdrowia, a złożenie zamówienia jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o takim celu badań. Wszystkie wyniki Badań, dotyczących wirusa SARS-CoV-2 będą, stosownie do obowiązujących przepisów, przekazywane zarówno do organów inspekcji sanitarnej jak i do „rejestru chorych na COVID-19”, utworzonego na podstawie odpowiedniego rozporządzenia Ministra Zdrowia. W razie nałożenia na Diagnostykę dodatkowych obowiązków w tym zakresie wyniki będą przekazywane również innym wskazanym przez odpowiednie podmioty (w tym m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia) organom i podmiotom.

Jaki test na koronawirusa?

Wybór testu na koronawirusa zależy od naszych potrzeb. Osoby, które chcą zweryfikować stan zdrowia mogą wykonać test RT-PCR lub test antygenowy. Wynik testu należy skonsultować z lekarzem. W przypadku pozytywnego wyniku testu na koronawirusa laboratoria są zobowiązane do przesłania wyniku do inspekcji sanitarnej jak i do „rejestru chorych na COVID-19”, utworzonego na podstawie odpowiedniego rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Ile kosztuje test na koronawirusa?

Koszt testów na koronawirusa różni się w zależności od rodzaju testu. Najtańszą opcją są testy antygenowe – ceny zaczynają się od 130 zł. Testy PCR są droższe, koszt wykonania testu to około 250-350 zł w zależności od placówki.

Gdzie zrobić test na koronawirusa?

Testy na koronawirusa wykonasz w wyspecjalizowanych laboratoriach w całej Polsce. W zależności od laboratorium możesz wykonać jeden z dostępnych testów na COVID-19, czyli test RT-PCR, test antygenowy lub test RT-LAMP. Rekomendujemy wykonanie testu na koronawirusa w laboratoriach Diagnostyka ze zniżką eSky 15%.

Jak wygląda test na koronawirusa?

Test na koronawirusa najczęściej wykonuje się poprzez pobranie wymazu z gardła lub nosogardzieli. Przed badaniem nie korzystaj z kropli lub sprayów do nosa, by nie zaburzyć wyników badań. Jeśli wynik testu będzie nie diagnostyczny, należy wykonać badanie ponownie.

Ile trwa test na koronawirusa?

Pobranie wymazu z nosa lub nosogardzieli trwa kilka minut. Na wynik testu czeka się zazwyczaj około 24h. Jeśli potrzebujesz wyniku testu w celu podróży, to zrób badanie z odpowiednim wyprzedzeniem – wystawienie zaświadczenia może wydłużyć czas realizacji badania.

Kiedy zrobić test na przeciwciała koronawirusa?

Test na przeciwciała w kierunku koronawirusa można wykonać po odbytej chorobie COVID-19. Oprócz tego, testy na przeciwciała można wykonać przed i po szczepieniu na COVID-19 w celu weryfikacji poziomu przeciwciał.