eSky / Ubezpieczenia podróżne / Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie turystyczne online

Czym jest ubezpieczenie podróżne?

To pewna ochrona przed kosztami skutków niespodziewanych sytuacji, które mogą wydarzyć się podczas wyjazdów, zarówno zagranicznych, jak i krajowych. Ubezpieczenie turystyczne polecamy każdemu, kto udaje się w podróż, w szczególności na wypoczynek, zwiedzanie lub aby amatorsko uprawiać sport (np. na narty). Wykupienie ubezpieczenia powinno być też niezbędnym elementem planowania podróży w przypadku wyjazdu z dziećmi.
Ubezpieczenie podróżne sprawia, że możesz spokojnie odpoczywać i korzystać z wyjazdu bez niepotrzebnych zmartwień. Zawiera m.in. pokrycie kosztów leczenia, kosztów transportu medycznego, a także zabezpiecza finansowo w przypadku opóźnienia lotu i zagubienia bagażu. W jego skład wchodzą również ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków.
Planując podróż, wybieraj zawsze tanie ubezpieczenie turystyczne, które uchroni Cię przed skutkami większości nieprzewidzianych sytuacji!

To ubezpieczenie jest dla Ciebie, jeżeli:

Oczekujesz kompleksowej ochrony, gdziekolwiek jesteś

Podróżujesz w celach rekreacyjnych i wypoczynkowych

Amatorsko uprawiasz sport, np. jeździsz na nartach lub biegasz

Chcesz zabezpieczyć swój bagaż

Dlaczego warto ubezpieczyć się w eSky

Ubezpieczenie podróżne w eSky to efekt połączenia naszych doświadczeń podróżniczych z wiedzą naszego partnera ubezpieczeniowego. Dzięki tej współpracy powstało kompleksowe, ale niedrogie rozwiązanie, które m.in. pokrywa koszty leczenia i transportu medycznego w trakcie zagranicznego wyjazdu aż do 300 000 €. To największa suma ubezpieczenia dostępna na rynku! W dodatku ma zdecydowanie większy zakres ochrony niż popularna Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), gdyż obejmuje również koszt transportu medycznego.

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie podróżne – wyjazdy krajowe

Jeśli wybierasz się w podróż po kraju, w którym mieszkasz, to w ramach ubezpieczenia turystycznego otrzymasz:

 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków do 10 000 € 
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej do 200 000 €
 • Assistance i transport medyczny do sumy ubezpieczenia
 • Odszkodowanie za zagubiony lub zniszczony bagaż do 1 000 €
 • Klauzulę alkoholową w cenie, czyli brak wyłączeń dla zdarzeń pod wpływem alkoholu
Ubezpieczenie podróżne - wyjazdy zagraniczne

Ubezpieczenie podróżne – wyjazdy zagraniczne

Jeśli wybierasz się w podróż zagraniczną, to w ramach ubezpieczenia turystycznego otrzymasz:

 • Pokrycie kosztów leczenia za granicą aż do 300 000 €
 • Pokrycie kosztów leczenia zaostrzeń chorób przewlekłych do 50 000 €
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków do 10 000 € oraz odpowiedzialności cywilnej do 100 000 €
 • Odszkodowanie za zagubiony lub zniszczony bagaż do 1 500 €
 • Assistance i transport medyczny do sumy ubezpieczenia
 • Klauzulę alkoholową w cenie, czyli brak wyłączeń dla zdarzeń pod wpływem alkoholu

Wyjazd z dziećmi

Zagraniczny wyjazd z dziećmi najlepiej rozpocząć od wykupienia ubezpieczenia podróżnego. Dzięki temu, w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych (nawet przeziębienia lub skaleczenia), można szybko i bez ponoszenia dodatkowych kosztów skorzystać z pomocy medycznej, np. wizyt lekarskich, telekonsultacji z lekarzem internistą lub pediatrą (dostępne w językach: polskim, angielskim i hiszpańskim), a nawet, bez obaw o dodatkowe opłaty, z pobytu w szpitalu. Ubezpieczenie umożliwi również uzyskanie zwrotu kosztów poniesionych na leki i środki opatrunkowe lub ortopedyczne przepisane przez lekarza.

EKUZ a ubezpieczenie podróżne

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to popularne rozwiązanie w przypadku podróży po Europie. EKUZ, choć ma wiele zalet, może nie chronić przed następstwami tylu zdarzeń, co ubezpieczenie podróżne dostępne w eSky (zakres ochrony EKUZ zależy od kraju podróży) oraz nie obejmuje kosztów transportu medycznego, które w przypadku europejskich państw mogą być bardzo wysokie i osiągać pułap ponad 100 tysięcy euro. Właśnie dlatego warto do EKUZ dokupić ubezpieczenie podróżne eSky. Nasze ubezpieczenie pokrywa koszty transportu aż do kwoty 300 000 euro, co jest najwyższą sumą ubezpieczenia dostępną na rynku.

Zobacz, ile możesz zaoszczędzić, wykupując w eSky ubezpieczenie podróżne. Zebraliśmy dla Ciebie autentyczne zdarzenia i koszty ich leczenia.
Kraj i zdarzenieBez ubezpieczeniaZ ubezpieczeniem eSky
Andora
złamanie barku
Koszty leczenia: 2955 €
Lot do Polski: 280 €
Razem: 3 235 €
Bez opłat
Grecja
drzazga wbita w stopę
Koszty wizyty: 150 €
Leki: 50 €
Razem: 200 €
Bez opłat
Mauritius
upadek z wieży ratowniczej na plaży
Koszty leczenia: 5 825 €
Lot w klasie biznes do Polski: 3 170 €
Lot dla asysty lekarza (w dwie strony): 4 710 €
Honorarium lekarza: 3 835 €
Razem: 17 540 €
Bez opłat
Tajlandia
uraz nogi w wyniku wypadku na skuterze
Koszty leczenia: 16 810 €
Bilet lotniczy dla osoby poszkodowanej (klasa biznes): 3 105 €
Bilet lotniczy dla osoby asystującej: 1 390 €
Hotel dla klientów w oczekiwaniu na transport: 560 €
Razem: 21 865 €
Bez opłat
Tajlandia
zapalenie płuc u rocznego dziecka
Koszty leczenia: 50 315 €
Transport do szpitala: 11 605 €
Transport śmigłowcem medycznym: 85 645 €
Razem: 147 565 €
Bez opłat
Turcja
zapalenie oskrzeli u pięcioletniego dziecka
Koszty wizyty: 215 €
Leki i inhalacje: 170 €
Razem: 385 €
Bez opłat
Przykładowe szkody zawierają uśrednione koszty ich leczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne eSky?

Tanie ubezpieczenie podróżne w przypadku ubezpieczenia wykupionego w eSky nie jest tylko sloganem! Dzięki niskim stawkom dziennym, z ubezpieczeniem podróżnym eSky możesz zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas wyjazdu za niewielką cenę, nawet jeśli udajesz się na rodzinne wakacje. Ile zapłacisz za ubezpieczenie siedmiodniowego wyjazdu? Sprawdź listę popularnych kierunków, które wybraliśmy dla Ciebie.

KrajUbezpieczenie podróżne eSky dla 2 osóbUbezpieczenie podróżne eSky dla 4 osób
Grecja76,30 PLN za 7 dni152,60 PLN za 7 dni
Włochy76,30 PLN za 7 dni152,60 PLN za 7 dni
Stany Zjednoczone111,30 PLN za 7 dni222,60 PLN za 7 dni
Tajlandia111,30 PLN za 7 dni222,60 PLN za 7 dni

Jak wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróżne możesz wykupić niezależnie od tego, czy podróżujesz z eSky, czy na własną rękę. Możesz kupić je zarówno w trakcie rezerwacji w eSky, jak i w dowolnej chwili, korzystając z wyszukiwarki umieszczonej na górze strony. Wybierz początek i kierunek Twojej podróży, termin oraz liczbę osób, jaką ma obejmować ubezpieczenie. W kilka sekund dowiesz się, ile będzie kosztowało Twoje ubezpieczenie, a następnie je wykupisz, korzystając z szybkich i bezpiecznych form płatności. Po wypełnieniu niezbędnych danych i zapłaceniu możesz już spokojnie czekać na wyjazd.

Jak korzystać z ubezpieczenia podróżnego eSky?

Jesteś już na miejscu, przydarzyło Ci się coś niespodziewanego i chcesz skorzystać z ubezpieczenia? To nic trudnego. Skontaktuj się z Centrum Assistance, a konsultant m.in. odnotuje szkodę, umówi wizytę lekarską w miejscu pobytu, wskaże najbliższą placówkę medyczną oraz pomoże w uzyskaniu zwrotu poniesionych kosztów. Numer telefonu znajdziesz na swoim certyfikacie lub na cyfrowej karcie ubezpieczenia, którą możesz pobrać i zapisać w telefonie. Cyfrowa karta zapewnia również szybki i prosty dostęp do wszystkich przydatnych informacji!

Ważne dokumenty

Ubezpieczenie podróżne

Europa i Świat

Szczególne Warunki Ubezpieczenia podróżnego
Pobierz plik

Polska

Szczególne Warunki Ubezpieczenia podróżnego
Pobierz plik

Agentem ubezpieczenia, który obsługuje niniejsze ubezpieczenie grupowe jest We Care Insurance Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-265), przy ul. Murckowskiej 14A.

Jakie ubezpieczenie turystyczne?

Rodzaj ubezpieczenia turystycznego zależy od kierunku podróży (podróż krajowa lub zagraniczna) oraz preferencji podróżnego. Jest to podstawowe zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi sytuacjami w trakcie wyjazdu. Ubezpieczenie turystyczne warto również uzupełnić, wykupując ubezpieczenie od rezygnacji z podróży.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne nie ma stałej ceny. Jego koszt stanowi jednak niewielką część kosztów zarówno biletu lotniczego, jak i całej podróży. Cena ubezpieczenia turystycznego zależy od wybranego kierunku, czasu trwania podróży oraz liczby osób objętych ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie turystyczne jakie wybrać?

Jeśli decydujemy się na podróż, to dobrze jest od razu wykupić ubezpieczenie turystyczne. Ten rodzaj ubezpieczenia pozwala uchronić siebie i współpasażerów przed kosztami nieprzewidzianych zdarzeń w trakcie podróży. Z kolei ubezpieczenie od rezygnacji z podróży to ubezpieczenie, które pozwala uniknąć utraty pieniędzy w przypadku, gdy podróż nie może dojść do skutku.

Ubezpieczenie turystyczne co powinno zawierać?

Każde ubezpieczenie turystyczne zawiera ubezpieczenie OC, ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie zdrowotne. Ten zestaw pozwala zabezpieczyć się przed skutkami niespodziewanych wydarzeń w trakcie wyjazdu turystycznego. Zaliczamy do nich m.in. wizyty lekarskie lub pobyt w szpitalu trakcie podróży.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne najlepiej wykupić w trakcie rezerwowania biletów w serwisie eSky. W przypadku, gdy ubezpieczenie nie zostało dodane do rezerwacji, można je jeszcze dokupić później, np. za pośrednictwem tej strony. Ubezpieczenie turystyczne w eSky można także wykupić bez posiadania rezerwacji w naszym serwisie.

Ubezpieczenie turystyczne na co zwrócić uwagę?

Przed wykupieniem należy sprawdzić, jaki zakres obejmuje ubezpieczenie turystyczne. Warto przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia i przemyśleć, czy ubezpieczenie pokrywa koszty ewentualnych zdarzeń w trakcie podróży. W przypadku wyjazdów turystycznych, niezwiązanych z zawodowym uprawianiem sportu, ubezpieczenie turystyczne wykupione w eSky zawsze będzie odpowiednim wyborem.

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

 • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
 • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
 • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu