eSky / Ubezpieczenia podróżne / Ubezpieczenie turystyczne grupowe

Ubezpieczenie turystyczne grupowe

Grupowe ubezpieczenie podróżne online

Czym jest grupowe ubezpieczenie turystyczne?

Grupowe ubezpieczenie turystyczne, czyli ubezpieczenie podróżne grupowe lub ubezpieczenie turystyczne dla grupy to polisa podróżna, która obejmuje ochroną więcej niż jedną osobę. To istotne zwłaszcza w przypadku organizacji większych wyjazdów. Grupowe ubezpieczenie podróżne można wykupić w eSky. Grupowe ubezpieczenie podróżne zapewnia ochronę podczas podróży o charakterze turystycznym i integracyjnym w kraju oraz za granicą w postaci ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej), NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), KL (kosztów leczenia).

Ubezpieczenie turystyczne dla grupy

Ubezpieczenie turystyczne grupowe krajowe i zagraniczne to najlepsze rozwiązanie dla organizatorów wyjazdów turystycznych oraz integracyjnych. Dlaczego? Zamiast wykupować polisy dla każdego z osobna, wystarczy jedna transakcja, aby opieką ubezpieczeniową, m.in. OC, NNW, KL objąć całą grupę.

Odpowiedzialność cywilna (OC)

Ubezpieczenie grupowe turystyczne w swoim zakresie obejmuje m.in. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Działa ono zarówno podczas podróży krajowej, jak i zagranicznej. Jeśli osoba objęta takiego rodzaju ochroną wyrządzi szkody na osobie lub na rzeczy, to pokrycie kosztów do kwoty określonej w Warunkach Ubezpieczenia zapewnia ubezpieczyciel.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zapewnia odszkodowanie, gdy w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia osoba ubezpieczona dozna uszczerbku na zdrowiu. Środki można przeznaczyć, np. na rehabilitację po wypadku. Warto pamiętać, że ubezpieczenie NNW jest niezależne od ubezpieczenia kosztów leczenia (KL), więc zapewnia dodatkową ochronę.

Koszty leczenia i transportu (KL)

Ubezpieczenie grupowe obejmuje również pokrycie kosztów leczenia za granicą – w tym zaostrzeń chorób przewlekłych. Dzięki temu ubezpieczyciel zapłaci za wizyty lekarskie, pobyt w szpitalu oraz transport medyczny. Ubezpieczenie grupowe zapewnia również pokrycie kosztów akcji ratowniczych, których nie obejmuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Jak wykupić turystyczne ubezpieczenie grupowe?

Grupowe ubezpieczenie podróżne można wykupić zarówno podczas rezerwacji lotów w eSky, jak i już po wykupieniu biletów. Istnieje również możliwość wykupienia turystycznego ubezpieczenia grupowego w przypadku rezerwacji lotów w innym serwisie lub korzystania z innych środków transportu (autobus, pociąg). Aby to zrobić, wystarczy podać kierunek i termin podróży oraz liczbę osób, a następnie ich dane i opłacić ubezpieczenie.

Co daje ubezpieczenie podróżne grupowe?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

Ubezpieczenie kosztów pomocy i transportu

Jak działa ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową?

Ubezpieczenie grupowe z klauzulą alkoholową

Ubezpieczenie podróżne grupowe w eSky obejmuje bezpłatną klauzulę alkoholową, a zatem każda z ubezpieczonych osób posiada takie rozszerzenie polisy. Co to oznacza? W przypadku, gdy ubezpieczony znajduje się w trakcie podróży pod wpływem alkoholu i dozna uszczerbku na zdrowiu, np. złamie sobie nogę, to ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia oraz transportu medycznego. Warto wiedzieć, że z klauzuli wyłączone jest OC, więc koszty szkód materialnych lub uszczerbku na zdrowiu innej osoby nie zostaną pokryte przez ubezpieczyciela i sprawca będzie musiał za nie zapłacić. Podobnie wygląda sytuacja z wyłączeniami generalnymi – jeśli ubezpieczony odniesie kontuzję pod wpływem alkoholu w wyniku własnego niedbalstwa lub złamania prawa (np. prowadząc samochód pod wpływem alkoholu), to ubezpieczyciel nie pokryje kosztów pomocy, leczenia i transportu oraz nie wypłaci odszkodowania w ramach NNW.

Jakie wykupić ubezpieczenie turystyczne dla grupy?

Ubezpieczenie grupowe powinno obejmować ubezpieczenia OC, NNW oraz KL, które zapewniają kompleksową ochronę przed niespodziewanymi zdarzenia w trakcie podróży. Ubezpieczenie turystyczne w eSky, które można zarezerwować dla grupy osób, ma szeroki zakres ochrony i dobrze sprawdzi się w trakcie podróży.

Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie podróżne grupowe?

Ubezpieczenie podróżne grupowe najlepiej wykupić w eSky. Dzięki temu można ubezpieczyć grupę podróżujących osób bezpośrednio podczas rezerwacji lotów, już po zakupie biletów lotniczych, a także jeśli podróż została zarezerwowana w innym serwisie lub ma się odbyć innym środkiem transportu, np. autokarem lub pociągiem.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne dla grupy?

Koszt ubezpieczenia grupowego podróżnego uzależniony jest od kierunku podróży grupowej. Polisa obejmująca ochroną ubezpieczonych na terenie kraju będzie tańsza niż ubezpieczenie grupowe zagraniczne. Cena ubezpieczenia podróżnego grupowego zależy też od długości trwania podróży oraz liczby ubezpieczonych osób.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne grupowe krajowe?

Ubezpieczenie podróżne grupowe dla podróży krajowych można wybrać w eSky w bardzo prosty sposób. Wystarczy podać w wyszukiwarce ten sam kraj rozpoczęcia i kraj docelowy podróży, a także daty i liczbę ubezpieczanych osób. Następnie należy wpisać wymagane dane i opłacić ubezpieczenie turystyczne dla grupy.

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu