eSky / Ubezpieczenia podróżne / Ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową

Ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową

Ubezpieczenie a zdarzenia pod wpływem alkoholu

Czym jest klauzula alkoholowa?

Klauzula alkoholowa to rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego, dzięki któremu elementy polisy takie jak koszty leczenia (KL) oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) obejmują również zdarzenia pod wpływem alkoholu. Ubezpieczenie podróżne wykupione w eSky w niektórych wariantach zawiera klauzulę alkoholową w cenie.

Jak działa ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową?

Jak działa ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową?

Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniu turystycznym wykupionym w eSky działa, gdy w trakcie podróży osoba ubezpieczona dozna urazu po spożyciu alkoholu. W takim przypadku ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia oraz wypłaci odszkodowanie NNW. Klauzula alkoholowa nie obejmuje jednak sytuacji, gdy w osoba ubezpieczona, znajdująca się pod wpływem alkoholu, spowoduje zdarzenie, w wyniku którego uszczerbku dozna inna osoba lub powstaną straty materialne.

Kiedy działa klauzula alkoholowa?

Klauzula obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia oraz odszkodowanie za następstwa nieszczęśliwych wypadków. Dzięki temu ubezpieczony nie ponosi kosztów pomocy lekarskiej i wizyty w szpitalu. Przykładowo, osoba, która wykupiła w eSky ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową, pojechała na tydzień do Grecji. W trakcie pobytu, po wypiciu lampki wina, poślizgnęła się na basenie, przewróciła i złamała rękę. Dzięki zawartej w ubezpieczeniu klauzuli, ubezpieczyciel pokrył koszty wizyty w szpitalu, czyli KL oraz wypłacił odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, zwane inaczej NNW.

Klauzula alkoholowa w eSky

Duża część ubezpieczycieli oferuję klauzulę alkoholową jako płatny dodatek do ubezpieczenia podróżnego. W przypadku eSky, klauzula alkoholowa jest darmowa i zawarta w wybranych wariantach ubezpieczenia turystycznego.

Kiedy nie działa klauzula alkoholowa?

Klauzula nie ma zastosowania, gdy osoba ubezpieczona dokona pod wpływem alkoholu szkód na innej osobie lub rzeczy. Przykładowo, ubezpieczony, po spożyciu alkoholu, poślizgnął się na basenie hotelowym i potrącił innego gościa, który doznał złamania ręki. Zniszczył przy tym natrysk przy basenie. W takim przypadku ubezpieczyciel odmówił pokrycia odszkodowania dla poszkodowanej osoby i kosztów naprawy hotelowego sprzętu (OC w życiu prywatnym).

Klauzula alkoholowa – wyłączenia generalne

Klauzula alkoholowa nie działa również w przypadku ubezpieczeń KL i NNW, gdy zdarzenie zostanie zaklasyfikowane jako objęte wyłączeniami generalnymi. Mowa o przypadkach, gdy konieczność leczenia i uszczerbek na zdrowiu osoby ubezpieczonej, posiadającej klauzulę alkoholową, wynikają z niedbalstwa, złamania prawa lub niedostosowania się do zasad bezpieczeństwa. Do takich zdarzeń zaliczymy, np. prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu czy jazdę jako pasażer motocykla bez założonego kasku.

 

Co obejmuje ubezpieczenie z klauzulą alkoholową?

Zdarzenia pod wpływem alkoholu

Następstwa nieszczęśliwych wypadków

Pokrycie kosztów leczenia

Czy ubezpieczenie turystyczne działa po alkoholu?

Jeśli posiadasz ubezpieczenie podróżne wykupione w eSky, to tak! W ramach Twojej polisy posiadasz klauzulę alkoholową, która sprawia, że ubezpieczenia kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków działają nawet w przypadku wykrycia zawartości alkoholu we krwi.

W jakim przypadku zadziała klauzula alkoholowa?

Klauzula alkoholowa pozwala na skorzystanie z ubezpieczenia kosztów leczenia oraz następstw od nieszczęśliwych wypadków, nawet gdy osoba ubezpieczona spożywała wcześniej alkohol. Dla wielu ubezpieczycieli taka sytuacja jest podstawą, by nie wypłacać odszkodowania. Ubezpieczenie wykupione w eSky pozwala skorzystać z niego nawet we wspomnianym przypadku.

Kiedy klauzula alkoholowa nie ma zastosowania?

Klauzula alkoholowa nie chroni przed poniesieniem kosztów w przypadku spowodowania pod wpływem alkoholu szkód na mieniu lub osobie (ubezpieczenie OC) lub w przypadku tzw. wyłączeń generalnych (zdarzenie wynikające z niedbalstwa, złamania prawa lub niestosowania się do zasad bezpieczeństwa).

Które ubezpieczenie zawiera klauzulę alkoholową?

Klauzula alkoholowa jest zawarta w ubezpieczeniu podróżnym, które można zakupić w eSky. Jest darmowe, co oznacza, że każda osoba, która ubezpiecza się za pośrednictwem naszego serwisu, otrzymuje klauzulę alkoholową. Z kolei ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, ze względu na swój charakter, nie zawiera wspomnianej klauzuli.

Jak wykupić klauzulę alkoholową?

Wykupując ubezpieczenie podróżne w eSky, nie musisz dodatkowo kupować klauzuli alkoholowej. Jest ona od razu zawarta w Twojej polisie i działa od momentu, kiedy zaczyna obowiązywać Twoje ubezpieczenie. Niektóre firmy oferują klauzulę jako dodatkowo płatną opcję, tymczasem w eSky nie trzeba za nią dopłacać!

Ile kosztuje klauzula alkoholowa?

Klauzula alkoholowa w przypadku zakupu ubezpieczenia turystycznego w eSky jest zupełnie darmowa! Wykupując ubezpieczenie, od razu uzyskujesz klauzulę alkoholową, która rozszerza działanie zawartych w polisie ubezpieczeń kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków na sytuacje, gdy skutkujące uszczerbkiem na zdrowiu zdarzenia wystąpiły po spożyciu alkoholu.

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu