eSky / Ubezpieczenia podróżne / Ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenie wyjazdu na narty online

Czym jest ubezpieczenie narciarskie?

Polisa narciarska to taki rodzaj ubezpieczenia, który pozwala uniknąć poniesienia kosztów w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń nie tylko w trakcie szusowania, ale też podczas całego wyjazdu na narty, np. w hotelu. Ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia, pomocy na stoku oraz transportu medycznego i odszkodowanie NNW. Ubezpieczenie dotyczy wyjazdów turystycznych, których celem jest rekreacyjne uprawianie sportów zimowych na poziomie amatorskim.
Ubezpieczenie narciarskie jest niezbędnym elementem wyjazdu zarówno na stoki w Polsce, jak i za granicą, w popularnych ośrodkach w krajach takich jak: Austria, Francja, Włochy, ale także Słowacja. Ten rodzaj polisy zawarty jest w ubezpieczeniu podróżnym, które można wykupić w eSky.

Ubezpieczenie online na narty

Dlaczego warto wykupić polisę narciarską online? W przypadku zagranicznych wyjazdów, ubezpieczenie chroni przed poniesieniem kosztów, będących efektem nieprzewidzianych zdarzeń podczas całego wyjazdu, także poza stokiem. Ubezpieczenie podróżne sprawdzi się w przypadku kontuzji odniesionych na wyznaczonych trasach narciarskich lub w sytuacji zamknięcia stoków (odszkodowanie i zwrot kosztów karnetu narciarskiego oraz wypożyczonego sprzętu). Wykupienie ubezpieczenia online w eSky to zapewnienie sobie ochrony oraz zabezpieczenie się przed wydatkami w tani i szybki sposób.

Pomoc na stoku

Wyruszając na narty, należy pamiętać o przygotowaniu się na każdą ewentualność, nie tylko na zdarzenia w podróży lub w hotelu, ale też wypadki w trakcie szusowania po wyznaczonych trasach. Ubezpieczenie narciarskie pokrywa koszty pomocy na stoku, gdy do akcji muszą wkroczyć wyspecjalizowane służby. Warto pamiętać, że EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) nie zapewnia pokrycia kosztów akcji ratowniczych na stoku.

Koszty leczenia

Leczenie kontuzji odniesionych na stoku oraz chorób w trakcie wyjazdu może wiązać się z koniecznością udania się do lekarza, poddania się zabiegom i spędzenia czasu w szpitalu. W przypadku wykupienia ubezpieczenia dla narciarzy w ramach ubezpieczenia podróżnego w eSky, koszty leczenia zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Dzięki temu nie trzeba przejmować się rachunkami za pobyt w szpitalu i leczenie odniesionych kontuzji oraz chorób.

Koszty transportu

Podobnie jak w przypadku akcji ratowniczej i pomocy na stoku, EKUZ nie obejmuje pokrycia kosztów transportu medycznego. Aby uniknąć wydatków związanych z transportem poszkodowanej lub chorej osoby do Polski, należy wykupić ubezpieczenie turystyczne, które zawiera także polisę narciarską. Jeśli pojawi się taka konieczność, to ubezpieczyciel zapłaci za transport kontuzjowanej lub chorej osoby z zagranicy.

Jak wykupić najlepsze ubezpieczenie narciarskie?

Polisa narciarska jest częścią ubezpieczenia turystycznego, zwanego również ubezpieczeniem podróżnym. Można wykupić je w eSky za niewielką kwotę. W przypadku podróży zagranicznej, wykupione ubezpieczenie zapewni ochronę OC, NNW i KL w trakcie całego wyjazdu oraz pokryje koszty pomocy na stoku (na wyznaczonych trasach narciarskich), transportu medycznego i koszty leczenia odniesionych kontuzji, a także zapewni kompleksową ochronę i zwrot kosztów w przypadku wystąpienia innych zdarzeń, np. zamknięcia tras narciarskich z powodu niesprzyjającej pogody.

Ubezpieczenie turystyczne na narty

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

Ubezpieczenie kosztów pomocy i transportu

Jak działa ubezpieczenie narciarskie z klauzulą alkoholową?

Ubezpieczenie narciarskie z klauzulą alkoholową

Czy ubezpieczenie wykupione w eSky obejmuje bezpłatną klauzulę alkoholową? Oczywiście! Należy jednak pamiętać, że klauzula alkoholowa, czyli objęcie ochroną zdarzeń, gdy osoba ubezpieczona znajduje się pod wpływem alkoholu nie odnosi się do wszystkich sytuacji. Z klauzuli wyłączone są ubezpieczenia OC, czyli w przypadku wyrządzenia szkód po spożyciu alkoholu, ubezpieczony będzie musiał pokryć je z własnej kieszeni. Innym przypadkiem są wyłączenia generalne, czyli sytuacje, gdy ubezpieczony doznał szkód pod wpływem alkoholu, ale złamał przy tym prawo lub nastąpiło to w wyniku rażącego zaniedbania. Dlatego klauzula alkoholowa nie zadziała w przypadku jazdy pod wpływem alkoholu na nartach. Jeśli zdarzy się wypadek, to wówczas ubezpieczony nie będzie mógł skorzystać ani z ubezpieczenia OC, ani z pokrycia kosztów pomocy, transportu, KL i NNW.

Wyjazd na narty: jakie ubezpieczenie wykupić?

Planując jakikolwiek wyjazd, zawsze należy wykupić ubezpieczenie podróżne. To kompleksowe ubezpieczenie zawiera OC, NNW i KL, a także sprawdza się jako polisa narciarska. Dlatego też, w przypadku wyjazdu na narty, wykupienie ubezpieczenia podróżnego zapewni również odpowiednią ochronę na stoku i poza nim, np. w hotelu, zwiedzania, czy też w trakcie dojazdu.

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Ubezpieczenie narciarskie jest częścią ubezpieczenia podróżnego w eSky. Ta polisa zapewni kompleksową ochronę w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, w tym wypadków podczas jazdy na nartach lub zamknięcia tras. Ochrona obejmuje m.in. pokrycie kosztów pomocy na stoku, leczenia i transportu oraz zwrot kosztów karnetów i wypożyczonego sprzętu.

Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie na narty?

Ubezpieczenie na narty najłatwiej i najlepiej wykupić w eSky. Aby to zrobić, należy za pomocą naszego serwisu wybrać i opłacić ubezpieczenie podróżne, w ramach którego zapewniona jest ochrona dla osób uprawiających narciarstwo. Ubezpieczenie jest tanie i obejmuje szeroki zakres zdarzeń, w tym sytuacje związane z zamknięciem stoków.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Ubezpieczenie narciarskie w eSky jest częścią polisy turystycznej. To oznacza, że z ubezpieczeniem podróżnym otrzymujemy ochronę na narty oraz ubezpieczenie dotyczące zdarzeń poza stokiem (np. w hotelu czy w trakcie zwiedzania). Polisa ubezpieczeniowa jest tania, a jej cena wynika z wybranego kierunku i długości wyjazdu.

Jakie wykupić ubezpieczenie na narty w Polsce?

Wykupione w eSky ubezpieczenie podróżne zapewni kompleksową ochronę podczas jazdy na nartach w Polsce. Oprócz ubezpieczenia OC i NNW, zawiera też odszkodowanie i zwrot pieniędzy za wypożyczony sprzęt w przypadku zamknięcia stoków. Krajowe ubezpieczenie podróżne nie obejmuje kosztów leczenia i akcji ratowniczych.

Jakie wykupić ubezpieczenie na narty za granicą?

Wybierając się na narty do Włoch, szusowanie w Austrii czy ruszając z deskami do innych krajów, jak Słowacja, należy wykupić ubezpieczenie turystyczne. Obejmuje ono również ubezpieczenie narciarskie i zapewnia szeroką ochronę w nieprzewidzianych sytuacjach, np. pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa medycznego i transportu.

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu