E-wiza (Wiza Turystyczna)

Oszczędzaj czas – sprawdź wymogi i wnioskuj o wizę online!

Zamów wizę z eSky.pl – bezpiecznie i od ręki!

Prosta ścieżka

Zdobądź e-wizę szybciej i łatwiej niż do tej pory. My dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych, a Ty wypełniasz poprawnie intuicyjny formularz.

 

Oszczędność czasu 

Oszczędzamy Twój czas, aby zostało go więcej na przyjemną część – planowanie podróży! Wypełniając z nami wniosek wizowy online, ominiesz kolejki w ambasadach i konsulatach.

Bez wychodzenia z domu

Złóż wniosek o wizę online z zacisza własnego domu! Nie musisz umawiać się na wizytę w ambasadzie – z nami załatwisz i opłacisz wszystko przez Internet.

Co to są wizy, jaka jest ich ważność i kto musi się o nie ubiegać?

Wiza to zezwolenie na wjazd na terytorium obcego państwa i pobyt w nim przez określony czas. Ważność wizy jest uzależniona od jej rodzaju oraz celu podróży. To, czy cudzoziemiec musi ubiegać się o wizę, zależy od międzynarodowych umów między państwami. Wiza może być wykorzystana tylko do dnia, który oznaczono na niej jako datę upływu ważności. 

Jak powinna wyglądać wiza?

Tradycyjnie wiza ma postać naklejki, wpisu lub stempla w paszporcie, w zależności od wymogów danego kraju. Zakupiona przez nasz formularz e-wiza ma postać elektroniczną. Dzięki temu jej nie zgubisz, bo zawsze masz do niej dostęp z telefonu, komputera czy tabletu. Pamiętaj, że obie formy wiz są na równi akceptowane, a w większości krajów istnieje już możliwość uzyskania e-wizy.

Na naszej stronie zdobędziesz wizę do wielu popularnych kierunków, w tym do USA, Egiptu, Turcji, Anglii, Kanady, Kenii, Dominikany, Tajlandii, Australii, Japonii czy na Zanzibar.

 

Jak zdobyć wizę?

Aby wyrobić wizę, wystarczy złożyć wniosek wizowy online lub w ambasadzie czy konsulacie docelowego kraju. Niektóre państwa umożliwiają kupienie wizy na lotnisku, bezpośrednio po przyjeździe. Najwygodniej i najszybciej jednak złożysz wniosek o e-wizę przez Internet – możesz to zrobić za pomocą panelu u góry tej strony.

Wniosek o e-wizę opłacisz od razu za pomocą karty lub płatności internetowych. Do wypełnienia formularza przyda się seria i numer dokumentu podróży (najczęściej paszportu). Dokładne wymogi wizowe dla kraju docelowego poznasz, podając szczegóły swojej podróży w panelu u góry strony.

Polski paszport a podróżowanie w państwach strefy Schengen. Gdzie Polacy potrzebują wizy 2023?

Polski paszport uprawnia do wjazdu w ramach ruchu bezwizowego na terytorium wielu państw Europy i Ameryki. Konieczność posiadania wizy występuje głównie w przypadku państwa pochodzenia afrykańskiego, azjatyckiego czy niektórych rejonów Australii i Oceanii.

Ile kosztuje wyrobienie wizy Schengen, wizy D (wiza krajowa) i innych państw?

Wiza jest dokumentem podlegającym opłacie. Kwota ta nie jest stała, jej wysokość ustala rząd danego państwa, biorąc pod uwagę cel wydania dokumentu (oznaczony stosownym numerem), jak i ważność tej wizy. Wiza wydana elektronicznie także podlega opłacie.

Kto wydaje wizy? Wiza wydana elektronicznie

Osoba ubiegająca się o wizę, musi złożyć wniosek wizowy w odpowiedniej placówce – jest nią konsulat lub placówka dyplomatyczna państwa będącego celem podróży. Zezwolenie na pobyt można także uzyskać w formie elektronicznej, w takim przypadku wniosek o wydanie wizy składa się online.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat wiz?

E-wiza (wizy turystyczne) – złóż wniosek o wizę online

E-wiza to elektroniczny dokument uprawniający do jednego lub kilku wjazdów na teren obcego kraju. Uprawnienia mają charakter czasowy – wiza może mieć ważność, np. 45 dni, 90 dni, 180 dni. Okres ten ustala indywidualnie dany rząd, biorąc pod uwagę m.in. interes państwa lub zobowiązania międzynarodowe.

Obywatele Polski mogą swobodnie podróżować w krajach strefy Schengen na podstawie ważnego dowodu osobistego. Do podróży w tym obszarze uprawnia także polska wiza krajowa typu D, wizy państw członkowskich oraz wiza Schengen. 

Jeśli podróżujesz do państw spoza terytorium Schengen, możesz potrzebować paszportu oraz wizy. Podając szczegóły swojej podróży w panelu na górze strony, sprawdzisz, jakie są wymogi wizowe w kraju, do którego się wybierasz. Następnie od razu złożysz dzięki niemu wniosek o wizę, jeśli jest potrzebna.

Jakie są typy wiz? Ważność wizy a liczba wjazdów

Ze względu na cel podróży, wyróżnia się m.in. wizę turystyczną i tranzytową (umożliwiającą przejazd przez dany kraj). Wiza studencka uprawnia do przebywania w kraju obcokrajowca, który podejmuje studia na znajdującej się tam uczelni. W przypadku wizy biznesowej i pracowniczej cudzoziemiec zyskuje zgodę na czasowy pobyt w celu wykonywania pracy. O prawo wjazdu ubiegać może się również członek najbliższej rodziny osoby przebywającej w docelowym kraju. Osoby starające się o uprawnienie do ciągłego pobytu w kraju, powinny złożyć wniosek o wizę imigracyjną.

Okres ważności wizy zależy od jej rodzaju – w przypadku wielu państw od 90 do 180 dni. Konsul może wydać wizę jednokrotnego, dwukrotnego lub wielokrotnego wjazdu na teren danego państwa. Pamiętaj, że okres ważności wizy nie jest równy maksymalnej długości Twojego pobytu. Wiele państw wydaje wizy turystyczne z okresem ważności np. 6 miesięcy, które uprawniają do ciągłego pobytu na ich terytorium przez określony czas, np. 30 dni.

Twoja podróż w jednym miejscu z eSky.pl! Od kilkunastu lat współpracujemy z największymi światowymi dostawcami usług turystycznych. Z pomocą partnerów wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym zaplanujesz wyjazd od A do Z, a szczegóły rezerwacji i dokumenty podróży masz zawsze pod ręką. We współpracy z sherpa° oferujemy możliwość kupienia wizy przez Internet!

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu