Wiza UK dla obywateli UE

Złóż wniosek o wizę do Wielkiej Brytanii

Zamów wizę z eSky.pl – bezpiecznie i od ręki!

Prosta ścieżka

Zdobądź e-wizę szybciej i łatwiej niż do tej pory. My dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych, a Ty wypełniasz poprawnie intuicyjny formularz.

 

Oszczędność czasu 

Oszczędzamy Twój czas, aby zostało go więcej na przyjemną część – planowanie podróży! Wypełniając z nami wniosek wizowy online, ominiesz kolejki w ambasadach i konsulatach.

Bez wychodzenia z domu

Złóż wniosek o wizę online z zacisza własnego domu! Nie musisz umawiać się na wizytę w ambasadzie – z nami załatwisz i opłacisz wszystko przez Internet.

wizy do uk londyn tower bridge

W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (Brexit), wielu podróżników zastanawia się, czy do UK potrzebna jest wiza. Jakie są dokumenty wymagane do wjazdu na terytorium UK? Jakie wymogi należy spełnić, aby zyskać wizę studencką czy pracowniczą?

Od 1 stycznia 2021 r sytuacja imigrantów i podróżujących do Anglii uległa diametralnej zmianie. Przyjazd do Wielkiej Brytanii przed 31 grudnia 2020 r, czy to w celach turystycznych, na studia czy do pracy sezonowej nie był specjalnie trudny. Aktualnie jednak podróż do Zjednoczonego Królestwa wiąże się z dodatkowymi przygotowaniami i dokumentami, które należy przygotować do kontroli granicznej.

Sprawdź, czy potrzebujesz wizy UK i na jaki typ się kwalifikujesz. Warto wiedzieć, że proces składania wniosku dla Polaków nie może odbyć się w całości online. Dokumenty należy złożyć osobiście w Warszawie w biurze podawczym.

 

Na naszej stronie zdobędziesz wizę do wielu popularnych kierunków, w tym do USA, Egiptu, Turcji, Kanady, Kenii, Dominikany, Tajlandii, Australii, Japonii czy na Zanzibar.

wizy do uk lotnisko

Czy Polacy potrzebują wizy do Wielkiej Brytanii (UK) 2022? Paszport i wymagane dokumenty

Obywatele UE i Polski od 1 października 2022 roku mogą przekroczyć granice UK bez wizy, tylko na podstawie ważnego paszportu. Paszport powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu do Anglii. Dowód osobisty nie wystarczy, bo Zjednoczone Królestwo od 2020 roku nie należy już do UE.

 

Ile kosztuje wiza do Anglii 2022? Opłata za złożenie wniosku i zatwierdzenie brytyjskiej wizy

Koszt rozpatrzenia wniosku wizowego zależy od celu i długości Twojego pobytu w Anglii. Czynnikiem decydującym o cenie będzie także szybkość przetwarzania Twojego zgłoszenia (standardowa lub ekspresowa). Wypełnij stosowny formularz albo umów się na spotkanie w Centrum Wniosków Wizowych, aby sprawdzić dokładną wysokość opłaty za rozpatrzenie wniosku.

 

Wizy do uk londyn big ben

Ile można być w UK bez wizy? Kiedy potrzebuję zezwolenia na podróż do Anglii?

Na terenie Wielkiej Brytanii obowiązują wizy, jednak nie musisz jej posiadać, jeśli udajesz się tam w celach turystycznych czy w podróży służbowej na krócej niż 6 miesięcy. Będzie natomiast konieczna, gdy planujesz studia, dołączenie do członka rodziny czy podjęcie pracy w Wielkiej Brytanii.

Czy można pracować w Anglii bez wizy? Czy kwalifikuję się do pobytu bezwizowego?

Każda osoba, która nie posiadała statusu rezydenta w Anglii przed 31 grudnia 2020 r, musi ubiegać się o wizę, aby podjąć tam pracę. Wiza elektroniczna jest dostępna tylko dla niewielu wybranych krajów, dlatego musisz złożyć wniosek o tradycyjny dokument. Do uzyskania wizy pracowniczej UK potrzebujesz potwierdzenia zatrudnienia od brytyjskiego pracodawcy.

Twoja podróż w jednym miejscu z eSky.pl! Od kilkunastu lat współpracujemy z największymi światowymi dostawcami usług turystycznych. Z pomocą partnerów wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym zaplanujesz wyjazd od A do Z, a szczegóły rezerwacji i dokumenty podróży masz zawsze pod ręką. We współpracy z sherpa° oferujemy możliwość kupienia wizy przez Internet!

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu