Wiza do USA, wiza ESTA

Złóż wniosek o wizę turystyczną do USA (Stanów Zjednoczonych)

Zamów wizę z eSky.pl – bezpiecznie i od ręki!

Prosta ścieżka

Zdobądź e-wizę szybciej i łatwiej niż do tej pory. My dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych, a Ty wypełniasz poprawnie intuicyjny formularz.

 

Oszczędność czasu 

Oszczędzamy Twój czas, aby zostało go więcej na przyjemną część – planowanie podróży! Wypełniając z nami wniosek wizowy online, ominiesz kolejki w ambasadach i konsulatach.

Bez wychodzenia z domu

Złóż wniosek o wizę online z zacisza własnego domu! Nie musisz umawiać się na wizytę w ambasadzie – z nami załatwisz i opłacisz wszystko przez Internet.

Wizy USA Wielki Kanion

Wiza ESTA, wiza turystyczna do USA

Wiza amerykańska to dokument uprawniający do wjazdu do USA przez cudzoziemców. Obywatele obcych krajów zamierzający wjechać do Ameryki muszą posiadać wizę imigracyjną na pobyt stały lub nieimigracyjną na pobyt czasowy oraz ważny paszport.

Obywatele krajów należących do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) mogą podróżować do Stanów bez wizy, jeżeli ich pobyt w USA nie przekroczy 90 dni. Wszystkie osoby przyjeżdżające do Stanów w ramach Programu Ruchu Bezwizowego przed podróżą muszą uzyskać autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization, ESTA) i posiadać ważny paszport.

Obiło Ci się o uszy hasło: „do USA bez wizy”, ale nie wiesz, o co chodzi? A może planujesz studia albo pobyt w Stanach Zjednoczonych dłuższy niż 90 dni? Dowiedz się, jak zdobyć wizę amerykańską krok po kroku.

 

Na naszej stronie zdobędziesz wizę do wielu popularnych kierunków, w tym do Egiptu, Turcji, Anglii, Kanady, Kenii, Dominikany, Tajlandii, Australii, Japonii czy na Zanzibar.

 

Wizy do USA flaga

Czy do USA potrzebna jest wiza 2022? Kto może wjechać do USA bez wizy? Sprawdź status i ważność wizy

Obywatele Polski i większości krajów Europy mogą podróżować do USA bez wizy, o ile ich pobyt nie przekracza 90 dni. Nie musisz zatem ubiegać się o wizę, aby zaplanować lot do Stanów Zjednoczonych w celach służbowych, na wycieczkę, do rodziny czy znajomych. Wjazd do USA bez wizy jest możliwy, jeżeli masz ważny paszport i złożysz wniosek o ESTA. Brak wizy będzie jednak problemem, gdy planujesz wyjazd dłuższy niż 3 miesiące. Pamiętaj także, by wziąć pod uwagę, ile trwa wyrobienie wizy do Stanów, i zacznij odpowiednio wcześnie przed lotem. Ważność wizy zależy od jej kategorii, a data upływu ważności znajduje się na dokumencie.

Wizy do USA Statua wolności

Jakie kraje nie potrzebują wizy do USA? Polacy bez wizy do Stanów

Wielu podróżnych zastanawia się, czy do Ameryki potrzebna jest wiza. Część na pewno pamięta dzień, kiedy zniesiono wizy do Stanów – 11 listopada 2019 roku. Od tego momentu Polacy mogą wybrać się tam w podróż bez wizy. Do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych wystarczy elektroniczna autoryzacja ESTA. Możesz o nią wystąpić na 72 godziny przed lotem, a jej ważność wynosi 2 lata. Pamiętaj jednak, że w przypadku podróży dłuższej niż 90 dni wiza amerykańska nadal jest wymogiem.

Wizy do USA Times Square

Jakie są rodzaje wiz do USA? Jak otrzymać, wymagania i pytania do wizy USA

Rodzaje wiz do Stanów oraz wymagania, które musisz spełnić, by ją dostać, są zależne od celu Twojej podróży do Stanów. Należy rozróżnić wizy imigracyjne i nieimigracyjne. Jeśli interesuje Cię pobyt na stałe, musisz uzyskać wizę imigracyjną USA. Na wycieczkę do USA wiza niemigracyjna będzie wystarczająca. Zatem jeśli planujesz przedłużony wyjazd krajoznawczy, potrzebna będzie Ci amerykańska wiza turystyczna. W przypadku podróży służbowej będzie to wiza biznesowa do USA. Jeśli chcesz studiować w Stanach, wnioskuj o wizę studencką USA. Natomiast jeśli marzy Ci się amerykański ślub, przyda się wiza narzeczeńska USA. Jeśli tylko przejeżdżasz albo przelatujesz przez Stany, warto pamiętać, że nie potrzebujesz wizy tranzytowej USA – wystarczy, że posiadasz ważną wizę ESTA.

Wizy do USA lotnisko

Czy trudno dostać wizę do USA? Jak ubiegać się o wizę do Stanów? Jak wypełnić wniosek o wizę turystyczną i przejść rozmowę w ambasadzie?

Proces wyrabiania wizy do Stanów nie należy do najprostszych, ale z odpowiednim przygotowaniem spełnisz wszystkie warunki. Osoby ubiegające się o wizę do Stanów w pierwszej kolejności powinny wypełnić wniosek wizowy i wnieść stosowną opłatę za jego rozpatrzenie. Kolejny krok to rozmowa z konsulem, który podejmie decyzję o tym, czy otrzymasz pozytywny status wizy USA. Możesz umówić takie spotkanie w ambasadzie USA w Warszawie lub konsulacie USA w Krakowie.

Co jeszcze warto wiedzieć o wizach do USA?

Czy trudno dostać wizę do USA? Jak ubiegać się o wizę do Stanów? Jak wypełnić wniosek o wizę turystyczną i przejść rozmowę w ambasadzie?

Proces wyrabiania wizy do Stanów nie należy do najprostszych, ale z odpowiednim przygotowaniem spełnisz wszystkie warunki. Osoby ubiegające się o wizę do Stanów w pierwszej kolejności powinny wypełnić wniosek wizowy i wnieść stosowną opłatę za jego rozpatrzenie. Kolejny krok to rozmowa z konsulem, który podejmie decyzję o tym, czy otrzymasz pozytywny status wizy USA. Możesz umówić takie spotkanie w ambasadzie USA w Warszawie lub konsulacie USA w Krakowie.

Ile kosztuje wiza USA 2023? Ceny wizy USA, wiza USA opłaty, zdjęcie do wniosku wizowego

Koszt wizy do Stanów zależy od jej rodzaju i charakteru Twojej podróży. W przypadku wizy amerykańskiej ceną jest opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego, tzw. opłata MRV, która jest bezzwrotna. Warto pamiętać także o dodatkowym koszcie zdjęcia do wizy USA. Wedle wymagań rządu USA musi ono spełniać pewne kryteria, których nie spełnia np. polskie zdjęcie do paszportu.

 

Twoja podróż w jednym miejscu z eSky.pl! Od kilkunastu lat współpracujemy z największymi światowymi dostawcami usług turystycznych. Z pomocą partnerów wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym zaplanujesz wyjazd od A do Z, a szczegóły rezerwacji i dokumenty podróży masz zawsze pod ręką. We współpracy z sherpa° oferujemy możliwość kupienia wizy przez Internet!

Najlepsze okazje! Nawet 40% zniżki

Wyjątkowe oferty przygotowujemy tylko dla wybranych podróżników. Zostań jednym z nich.

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu