Wiza na Zanzibar

Złóż wniosek o wizę do Tanzanii online

Zamów wizę z eSky.pl – bezpiecznie i od ręki!

Prosta ścieżka

Zdobądź e-wizę szybciej i łatwiej niż do tej pory. My dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych, a Ty wypełniasz poprawnie intuicyjny formularz.

 

Oszczędność czasu 

Oszczędzamy Twój czas, aby zostało go więcej na przyjemną część – planowanie podróży! Wypełniając z nami wniosek wizowy online, ominiesz kolejki w ambasadach i konsulatach.

Bez wychodzenia z domu

Złóż wniosek o wizę online z zacisza własnego domu! Nie musisz umawiać się na wizytę w ambasadzie – z nami załatwisz i opłacisz wszystko przez Internet.

wiza na zanzibar plaża

Zanzibar to autonomiczna jednostka wydzielona w obrębie Tanzanii. Słynie z czarujących dziką przyrodą parków narodowych oraz Kamiennego Miasta (Stone Town). Odwiedzający tę rajską wyspę pozwolenie na podróż otrzymują od rządu Tanzanii. Dobrą wiadomością dla obywateli Polski jest to, że do wyrobienia zezwolenia na podróż nie trzeba umawiać się na wizytę w ambasadzie!

Marzy Ci się nurkowanie na Zanzibarze, safari w Serengeti czy wyprawa na Kilimandżaro? Sprawdź, czy potrzebujesz wizy i jak ją otrzymać. A jeśli zapragniesz przedłużyć swoją podróż po Afryce, zobacz, jak wyrobić wizę do Kenii.

 

Na naszej stronie zdobędziesz wizę do wielu popularnych kierunków, w tym do USA, Egiptu, Turcji, Anglii, Kanady, Kenii, Dominikany, Tajlandii, Australii czy Japonii. 

wiza-na-zanzibar-ocean

Czy na Zanzibar potrzebna jest wiza? Paszport i wymagane dokumenty

Tak, do wjazdu na wyspę Zanzibar, jak i do samej Tanzanii należy posiadać wizę w formie druku. Potrzebny będzie również paszport, musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanej wizyty w Tanzanii. W zależności od charakteru pobytu możesz ubiegać się o wizę wielokrotnego lub jednokrotnego wjazdu.

Wiza do Tanzanii – jak złożyć wniosek o wizę na Zanzibar?

Aby udać się w celach turystycznych czy biznesowych do Tanzanii, a co za tym idzie na Zanzibar, musisz wypełnić wniosek wizowy. Najwygodniej jest złożyć wniosek online, omijając kolejki w punktach stacjonarnych. W tym celu przyda Ci się skan paszportu i aktualne zdjęcie (spełniające wymagania dla zdjęć paszportowych). Pamiętaj, że przetwarzanie wniosku może zająć do 10 dni roboczych – wypełnij formularz z wyprzedzeniem!

wiza na zanzibar basen

Gdzie kupić wizę na Zanzibar? Cena i ważność wizy elektronicznej do Tanzanii

Możesz aplikować o wizę do Tanzanii i Zanzibaru na miejscu, w wybranych punktach granicznych (m. in. na lotnisku na Zanzibarze i Kilimandżaro) lub przez Internet. Koszt elektronicznej wizy jednokrotnego wjazdu wynosi ok. 50 dolarów + opłaty serwisowe. Ważność zezwolenia różni się w zależności od rodzaju wizy. Okres ważności wizy elektronicznej zwykle wynosi 90 dni od daty wjazdu do Tanzanii i pozwala na 90 dni pobytu.

Ile dolarów zabrać na Zanzibar i do Zjednoczonej Republiki Tanzanii?

Jeśli masz zapewniony nocleg i wyżywienie, ok. 200 dolarów na pamiątki, bilety czy drobne przekąski powinno wystarczyć. Akceptowane waluty to szyling tanzański (TZS) oraz dolary amerykańskie (USD). Przydadzą się banknoty o małych nominałach (5 czy 1 USD) na podatek klimatyczny czy napiwki. To, ile dokładnie pieniędzy wymienić, zależy od długości pobytu w Tanzanii czy na Zanzibarze.

 

Twoja podróż w jednym miejscu z eSky.pl! Od kilkunastu lat współpracujemy z największymi światowymi dostawcami usług turystycznych. Z pomocą partnerów wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym zaplanujesz wyjazd od A do Z, a szczegóły rezerwacji i dokumenty podróży masz zawsze pod ręką. We współpracy z sherpa° oferujemy możliwość kupienia wizy przez Internet!

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu