eSky / Ubezpieczenia podróżne / Ubezpieczenie turystyczne dla obcokrajowca

Ubezpieczenie turystyczne dla obcokrajowca

Ubezpieczenia podróżne dla cudzoziemców online

Czym jest ubezpieczenie podróżne dla obcokrajowca?

Ubezpieczenie turystyczne dla obcokrajowca chroni przed skutkami niespodziewanych sytuacji, które mogą przydarzyć się cudzoziemcowi podczas podróży. Polisa obejmuje ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków oraz pokrywa w razie konieczności koszty leczenia za granicą.

Ubezpieczenie podróżne w eSky dotyczące wyjazdów zagranicznych nie obejmuje jednak obcokrajowców, którzy mieszkają w Polsce i podróżują po kraju. W takim wypadku cudzoziemiec może wykupić ubezpieczenie turystyczne w eSky, lecz będzie ono traktowane jako ubezpieczenie krajowe.

Ubezpieczenie podróżne dla obcokrajowca

Ubezpieczenie podróżne jest bardzo łatwe do wykupienia w eSky. Wystarczy wybrać kierunek i daty podróży oraz liczbę ubezpieczonych osób. Następnie należy podać wszystkie wymagane dane, w tym dane obcokrajowca. Można też dokupić ubezpieczenie turystyczne podczas rezerwacji lotu w eSky. Polisa pokrywa koszty, m.in. leczenia, pozwala na otrzymanie odszkodowania.

Odpowiedzialność cywilna (OC)

Na każdym podróżnym, także na obcokrajowcu, który wykupuje polisę podróżną, ciąży tak zwana odpowiedzialność cywilna. Oznacza to, że odpowiada on finansowo za szkody wyrządzone przez siebie lub przez osoby, które przebywają pod jego opieką. Ubezpieczenie OC zawarte w ubezpieczeniu podróżnym sprawi, że wyrządzone szkody zostaną pokryte finansowo przez ubezpieczyciela.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Ubezpieczenie podróżne dla obcokrajowców obejmuje również NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków). W momencie, gdy podczas wyjazdu krajowego lub zagranicznego dojdzie do niespodziewanego i nieszczęśliwego wypadku. Cudzoziemiec w ramach polisy turystycznej może otrzymać odszkodowanie za uszczerbek. Pieniądze te może przeznaczyć, m.in. na rehabilitację.

Koszty leczenia (KL)

Podczas podróży może także dojść do nieprzyjemnych sytuacji, np. wypadku, zachorowania lub pogorszenia stanu osoby cierpiącej na chorobę przewlekłą. Jeśli konieczny będzie pobyt w szpitalu, zakup konkretnych leków lub transport medyczny, obcokrajowiec może skorzystać z możliwości uregulowania wysokich kosztów leczenia w ramach zakupionej przez siebie polisy turystycznej.

Jak wykupić ubezpieczenie turystyczne dla cudzoziemców?

Ubezpieczenie turystyczne dla cudzoziemców można zakupić w niezwykle łatwy sposób. Wystarczy za pośrednictwem serwisu eSky wybrać konkretny cel podróży zagranicznej lub krajowej. Następnie konieczne jest wybranie dogodnego terminu podróży, a w kolejnym etapie podanie danych wszystkich osób, w tym obcokrajowca, które mają być objęte ubezpieczeniem.

Co daje ubezpieczenie podróżne dla obcokrajowca?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW

Ubezpieczenie kosztów pomocy i transportu

Jak działa ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową?

Ubezpieczenie dla obcokrajowca z klauzulą alkoholową

Ubezpieczenie podróżne dla cudzoziemca, które zostało wykupione w eSky zawiera w cenie klauzulę alkoholową. Zatem w przypadku, gdy ubezpieczony dozna kontuzji pod wpływem alkoholu, ubezpieczyciel pokryje koszty akcji ratowniczej, leczenia i transportu medycznego. Dzięki temu można uniknąć dużych wydatków związanych z leczeniem za granicą, np. gdy po wypiciu piwa ubezpieczony potknie się i złamie rękę. Klauzula alkoholowa nie obejmuje jednak ubezpieczenia OC. To znaczy, że straty spowodowane przez ubezpieczonego pod wpływem alkoholu – szkody materialne lub spowodowanie czyjejś kontuzji, będą musiały zostać pokryte z jego własnej kieszeni. Klauzula nie obejmuje także sytuacji objętych wyłączeniami generalnymi, gdy ubezpieczony doznał uszczerbku w wyniku własnego niedbalstwa lub złamania prawa, np. prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu.

Jakie wykupić ubezpieczenie turystyczne dla obcokrajowca?

Cudzoziemiec wybierający się w podróż może bez obaw wykupić ubezpieczenie podróżne w eSky. Zakres jego ubezpieczenia nie będzie się różnił niczym od polis wykupionych przez Polaków. Należy pamiętać, że to, czy ubezpieczenie podróżne będzie traktowane jako zagraniczne, czy krajowe zależy od kraju zamieszkania obcokrajowca, a nie kraju jego pochodzenia czy obywatelstwa.

Gdzie wykupić ubezpieczenie podróżne dla cudzoziemca?

Ubezpieczenie turystyczne dla obcokrajowca najlepiej zakupić bezpośrednio podczas rezerwacji lotu w eSky. Ubezpieczenie można też dokupić później, a także wykupić je w eSky dla lotów zarezerwowanych w innym serwisie, czy nawet podróży, która ma odbyć się innymi środkami transportu. To ubezpieczenie obejmie, np. przejazd pociągiem, autokarem czy samochodem.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne dla obcokrajowców?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że koszt polisy turystycznej dla cudzoziemców uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim od kierunku podróży, długości wyjazdu oraz liczby osób, które będą podlegały ubezpieczeniu. Ubezpieczenie podróżne dla obcokrajowca w eSky będzie kosztowało tyle samo i będzie miało ten sam zakres, co ubezpieczenie podróżne dla obywatela Polski.

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne dla cudzoziemca?

Znalezienie dobrego ubezpieczenia podróżnego dla cudzoziemca, które będzie miało odpowiedni zakres ochrony jest proste. Wystarczy podać w wyszukiwarce eSky kierunek i termin podróży oraz liczbę ubezpieczanych osób. Na tej podstawie obliczymy, ile kosztuje ubezpieczenie obejmujące OC, NNW i KL oraz dodatkowe zabezpieczenia. Następnie należy podać dane podróżnych i je opłacić.

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu