eSky / Ubezpieczenia podróżne / Ubezpieczenie turystyczne dla studenta

Ubezpieczenie turystyczne dla studenta

Ubezpieczenia podróżne dla studentów online

Czym jest ubezpieczenie turystyczne dla studentów?

Ubezpieczenie turystyczne to rodzaj ubezpieczania, które chroni studentów przed niespodziewanymi i przykrymi wypadkami w podróży zarówno krajowej, jak i zagranicznej. Wykupienie tego ubezpieczenia pozwoli wyjechać i korzystać z wypoczynku bez zbędnych zmartwień i stresu. W razie potrzeby, np. w przypadku niespodziewanego wypadku za granicą, złamania nogi itp., można skorzystać między innymi z darmowej pomocy lekarskiej. Co więcej, ubezpieczenie to obejmuje również ochronę bagażu. Całkowity koszt polisy turystycznej zależy przede wszystkim od kierunku podróży. Ubezpieczenie turystyczne dla studenta obejmuje: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków oraz podstawową pomoc medyczną.

Ubezpieczenie podróżne dla studenta

Ubezpieczenie turystyczne dla studentów warto wykupić choćby dlatego, że nie da się przewidzieć wszystkich zdarzeń w trakcie podróży. Może dojść do sytuacji, w których niezbędna okaże się pomoc, np. lekarska. Rozsądnie jest wykupić polisę ze względów ekonomicznych, gdyż w razie wypadku nie trzeba pokrywać wysokich kosztów leczenia.

Odpowiedzialność cywilna (OC)

Warto pamiętać, że także w trakcie podróży zagranicznej lub krajowej ciąży na nas odpowiedzialność cywilna. Oznacza to, że w przypadku wyrządzenia szkód innym osobom lub spowodowania strat materialnych jesteśmy zobowiązani do ich naprawienia lub usunięcia. Ubezpieczenie podróżne zapewnia pokrycie skutków finansowych w takiej sytuacji.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Ubezpieczenie podróżne dla studenta obejmuje również ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. Oznacza to, że jeśli student, który wykupił polisę podróżną, uległ wypadkowi na wyjeździe w Polsce lub za granicą, może dochodzić odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. Pieniądze te pozwolą mu pokryć koszty ewentualnego leczenia.

Koszty leczenia (KL)

Nie da się ukryć, że ubezpieczenie podróżne dla studentów jest niezwykle przydatne zwłaszcza podczas zagranicznych wycieczek, gdyż jego wykupienie pozwala na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia. Dzięki zakupowi ubezpieczenia podróżnego z polisą KL można opłacić m.in. płatny pobyt w szpitalu lub kosztowne leczenie u specjalisty (np. wizytę u dentysty).

Jak wykupić najlepsze ubezpieczenie podróżne dla studenta?

Ubezpieczenie turystyczne dla studenta najlepiej wykupić od razu podczas rezerwowania lotu w eSky. Polisę turystyczną można również szybko nabyć za pośrednictwem eSky już po wykupieniu biletów lotniczych lub w przypadku podróży innym środkiem transportu. Należy jedynie podać kierunek i daty wyjazdu oraz liczbę ubezpieczanych osób, a następnie opłacić polisę.

Co daje ubezpieczenie podróżne dla studenta?

Pokrycie kosztów leczenia

Kompleksowa ochrona w trakcie podróży

Uniknięcie dodatkowych kosztów

Jak działa ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową?

Ubezpieczenie z klauzulą alkoholową

Ubezpieczenie dla studenta za granicą obejmuje również tak zwaną klauzulę alkoholową. Oznacza to, że niektóre elementy polisy podróżnej, takie jak koszty leczenia i NNW, obejmują również te zdarzenia, które będą miały miejsce pod wpływem alkoholu. Dodanie do ubezpieczenia klauzuli alkoholowej często jest płatne, jednak w przypadku wykupienia ubezpieczenie turystycznego w eSky, klauzula alkoholowa jest zawarta w cenie. W jaki sposób działa? W sytuacji, gdy dojdzie do wypadku pod wpływem alkoholu, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie następstw nieszczęśliwych wypadków i pokryje ewentualne koszty leczenia. Warto pamiętać, że klauzula alkoholowa nie obejmuje ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i nie dotyczy sytuacji, gdy ubezpieczony pod wpływem alkoholu spowoduje wypadek, w którym uszczerbku na zdrowiu dozna, inna osoba lub spowoduje szkody materialne.

Jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne dla studentów?

Najrozsądniej jest wybrać takie ubezpieczenie dla studentów, które będzie maksymalnie chroniło podróżnych przed skutkami nieoczekiwanych, choć często występujących zdarzeń. Ubezpieczenie podróżne dostępne w eSky jest bardzo dobrym wyborem, gdyż obejmuje m.in. ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków, KL oraz bezpłatną klauzulę alkoholową.

Gdzie wykupić ubezpieczenie turystyczne dla studentów?

Ubezpieczenie dla studentów za granicą można wykupić w serwisie eSky zarówno w trakcie rezerwacji biletów, jak i już po, także w przypadku podróżowania innymi środkami transportu i rezerwacji biletów w innych serwisach. Zakup jest łatwy i trwa kilka chwil, wystarczy podać informacje na temat podróży oraz dane ubezpieczanych osób, a następnie opłacić polisę.

Ile kosztuje ubezpieczenie dla studenta za granicą?

Nie można z góry określić ceny ubezpieczenia podróżnego dla studentów, ponieważ jego koszt jest uzależniony od kierunku i długości podróży, a także liczby ubezpieczanych osób. Koszt ubezpieczenia można zobaczyć po podaniu wszystkich wymaganych informacji w wyszukiwarce eSky. Następnie można wpisać dane osób i opłacić polisę turystyczną.

Jakie wykupić ubezpieczenie podróżne dla studentów?

Ubezpieczenie dla studenta za granicą powinno być dopasowane do celu podróży. Wykupione w eSky ubezpieczenie podróżne dla studentów zawiera ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków, KL i klauzulę alkoholową. Wybór ubezpieczenia podróżnego w eSky zapewni kompleksową ochronę.

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu