eSky / Ubezpieczenia podróżne / Rodzinne ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne rodzinne

Ubezpieczenia podróżne dla rodziny online

Czym jest rodzinne ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie turystyczne rodzinne to taki rodzaj ubezpieczenia, które zapewnia kompleksową ochronę dla podróżujących rodzin, między innymi ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz pokrycie kosztów leczenia (KL). Ta ochrona jest istotna ze względu na fakt, że nawet najlepiej przygotowany wyjazd rodzinny może zaskoczyć nieprzewidzianymi sytuacjami. W tym przypadku, np. zagraniczna wizyta u lekarza z chorym dzieckiem może wiązać się z dużymi wydatkami, a popularna Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie pokrywa wszystkich kosztów związanych z leczeniem, pomocą medyczną czy transportem. Dlatego też warto wykupić w eSky ubezpieczenie podróżne, które pokryje te koszty i sprawdzi się idealnie jako zabezpieczenie rodzinnych wyjazdów.

Ubezpieczenie turystyczne rodzinne – dlaczego warto?

Zakup polisy ubezpieczeniowej to inwestycja w udane wakacje. Dobrze dobrane ubezpieczenie podróżne dla rodziny zwalnia ze zmartwień w czasie podróży, np. wizją pobytu w szpitalu lub kradzieży bagażu. Oto trzy podstawowe obszary ryzyka, które obejmuje rodzinna polisa turystyczna.

Odpowiedzialność cywilna (OC)

Rodzinne ubezpieczenie turystyczne OC pokrywa szkody na mieniu lub na osobie wyrządzone przez członków rodziny innym ludziom. Polisa OC może pokryć roszczenia osoby pokrzywdzonej. Przykładami takiej sytuacji jest porysowanie lakieru samochodu lub zniszczenie eksponatu w muzeum – czyli sytuacje, które w przypadku podróży z dziećmi są bardzo prawdopodobne.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Skorzystanie z tego ubezpieczenia sprowadza się w praktyce do wypłacenia odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu, jeśli został poniesiony podczas wyjazdu. Ubezpieczenie turystyczne dla rodziny NNW skutkuje finansową rekompensatą za utratę zdrowia i czas spędzony w szpitalu. Wysokość wypłaty jest uzależniona od sumy ubezpieczenia i procentowego uszczerbku na zdrowiu.

Koszty leczenia (KL)

Koszty leczenia za granicą mogą być ekstremalnie wysokie. Zwłaszcza gdy podróżujemy z dziećmi. Aby ich uniknąć, należy wykupić rodzinne ubezpieczenie turystyczne, uwzględniające KL. W takim wypadku ubezpieczyciel pokrywa wydatki związane, np. z wizytą u lekarza czy pobytem w szpitalu. Co ważne, tego rodzajem ochrony są objęci wszyscy członkowie rodziny, w tym także dzieci.

Jak wykupić najlepsze ubezpieczenie podróżne dla rodziny?

Kompleksowe ubezpieczenie turystyczne rodzinne można wykupić zarówno podczas rezerwacji biletu lotniczego, jak i później, w dowolnym momencie przed rozpoczęciem podróży. Wystarczy podać daty i miejsce wyjazdu oraz liczbę osób, które mają być objęte ubezpieczeniem, a następnie wszystkie wymagane dane i opłacić polisę.

Co daje rodzinne ubezpieczenie turystyczne?

Pokrycie kosztów leczenia

Kompleksowa ochrona w trakcie podróży

Uniknięcie dodatkowych kosztów

Jak działa ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową?

Ubezpieczenie z klauzulą alkoholową

Ubezpieczenie podróżne rodzinne dostępne w eSky obejmuje klauzulę alkoholową. Jakich sytuacji ona dotyczy? Chodzi o zdarzenia, do których doszło, kiedy poszkodowany był pod wpływem alkoholu. Uzyskanie odszkodowania w takim przypadku może być trudne, nawet jeśli do zdarzenia doszło po spożyciu nawet niewielkiej porcji alkoholu, np. lampki wina do kolacji. W takim przypadku zastosowanie ma klauzula alkoholowa, która jest darmowym elementem ubezpieczenia turystycznego w eSky. Klauzula alkoholowa obejmuje ubezpieczenia KL i NNW, nie pokrywa natomiast wydarzeń związanych ze szkodami na osobie lub na rzeczy (OC). Poza tym klauzula alkoholowa ograniczona jest generalnymi wyłączeniami, zaniedbaniami, nieprzestrzeganiem prawa lub łamaniem zasad bezpieczeństwa.

Jakie wykupić ubezpieczenie podróżne dla rodziny?

Najlepsze ubezpieczenie to takie, które obejmuje jak najwięcej nieprzewidzianych zdarzeń podczas wakacji. Ubezpieczenie podróżne dla rodziny powinno pokrywać koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialność cywilną za wyrządzenie szkód na mieniu lub osobie. Ubezpieczenie turystyczne w eSky obejmuje wszystko w ramach jednej polisy.

Gdzie najlepiej wykupić rodzinne ubezpieczenie podróżne?

Najwygodniej zrobić to podczas rezerwacji lotu w eSky. Polisę turystyczną dla rodziny można również wykupić później, w dowolnym momencie przed wyruszeniem w podróż, między innymi na tej stronie lub stronie głównej ubezpieczeń w eSky. W formularzu należy podać daty wyjazdu, miejsce docelowe oraz liczbę ubezpieczanych osób. Następnie należy podać dane osób i opłacić polisę.

Ile kosztuje rodzinne ubezpieczenie turystyczne?

Cena jest zależna od kilku parametrów, przede wszystkim od liczby ubezpieczanych osób, czasu trwania wyjazdu i kraju, do którego się wybieramy. W przypadku rodzinnego ubezpieczenia podróżnego należy podać wszystkich członków rodziny, w tym dzieci. Wykupiona polisa ubezpieczeniowa chroni ubezpieczone osoby od rozpoczęcia do zakończenia podróży.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne rodzinne?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego dla rodziny w eSky nie jest trudny. Wystarczy przejść na górę strony i podać wszystkie dane, w tym liczbę osób, łącznie z dziećmi, a następnie przejść do następnego kroku, by podać resztę informacji i opłacić polisę. Wykupione ubezpieczenie podróżne rodzinne zacznie działać w dniu wyjazdu i zapewni kompleksową ochronę.

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu