eSky / Ubezpieczenia podróżne / Ubezpieczenie turystyczne z transportem medycznym

Ubezpieczenie turystyczne z transportem medycznym

Ubezpieczenia podróżne z transportem medycznym i transportem zwłok

Czym jest transport medyczny?

Transport medyczny polega na przewozie do placówki medycznej osób, których stan zdrowia wyklucza możliwość samodzielnego przemieszczania się. Odbywa się on w asyście wykwalifikowanego personelu ratowniczego. Transport zwłok to natomiast sprowadzenie ciała zmarłej osoby do zakładu pogrzebowego przy zachowaniu rygoru sanitarnego. Koszt obu tych usług, zwłaszcza w przypadku przebywania za granicą, jest wysoki. Wynosi od kilku do kilkuset tysięcy złotych. Niestety, ich refundacji nie gwarantuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, a ich pokrycie przez NFZ jest problematyczne i obarczone wieloma formalnościami. Przed wyjazdem warto wykupić więc dodatkowe ubezpieczenie podróżne. Transport medyczny i zwłok standardowo znajdują się w zakresie ochrony takiej polisy turystycznej.

Ubezpieczenie turystyczne a transport medyczny

Wyjazd zagraniczny warto rozpocząć od wykupienia polisy turystycznej. Jej cena stanowi ułamek całych kosztów podróży, a daje bezcenne poczucie bezpieczeństwa. Ubezpieczenie turystyczne z transportem medycznym pokrywa niebagatelne koszty repatriacji w razie poważnej choroby lub śmierci osoby objętej polisą.

Koszty leczenia

Co daje ubezpieczenie turystyczne? Transport medyczny i transport zwłok do kraju, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków oraz pokrycie kosztów leczenia za granicą i assistance medyczny. Ubezpieczyciel zapłaci za niezbędne wizyty lekarskie, pobyt w szpitalu, operacje i zabiegi oraz za leczenie zaostrzeń chorób przewlekłych.

Transport medyczny

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Transport medyczny osoby objętej polisą podróżną zorganizowany i opłacony zostanie ze środków ubezpieczyciela, a nie własnych ubezpieczonego. W przypadku podróży zagranicznych koszty takiej usługi są niebagatelne – mogą wynosić nawet do kilkuset tysięcy złotych. Ubezpieczenie to repatriacja bez stresu.

Transport zwłok

W sytuacji, gdy dochodzi do tragedii i osoba objęta polisą podróżną umiera w czasie pobytu za granicą, jej bliscy nie są obciążani kosztami transportu zwłok z zagranicy. Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje przejęcie tych obciążeń. Aby nie przysparzać rodzinie dodatkowych stresów, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, pokrywające koszty transportu.

Jak wykupić ubezpieczenie z transportem medycznym?

Przed wyjazdem nawykiem powinno stać się wykupienie ubezpieczenia podróżnego z transportem medycznym i transportem zwłok. Gwarancję pokrycia kosztów tego typu usług zyskać można, decydując się na ubezpieczenie podróżne w eSky. Wykupić je możesz online podczas rezerwacji biletów lotniczych lub korzystając z wyszukiwarki w zakładce „Ubezpieczenia” na tej stronie.

Co daje ubezpieczenie z transportem medycznym?

Kompleksowa ochrona w trakcie podróży

Zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi sytuacjami

Pokrycie kosztów leczenia i transportu

Jakie wykupić ubezpieczenie turystyczne z transportem medycznym?

Każde ubezpieczenie podróżne wykupione w eSky obejmuje pokrycie kosztów transportu medycznego. To znaczy, że ubezpieczając się z eSky, uzyskuje się opiekę podróżną z szerokim zakresem ochrony na wypadek niespodziewanych sytuacji, w tym koszty leczenia i transportu medycznego. Nasza polisa zawiera również bezpłatną klauzulę alkoholową.

Jakie ubezpieczenie turystyczne pokrywa transport zwłok z zagranicy?

Jaka polisa zagwarantuje transport zwłok z zagranicy? Ubezpieczenie podróżne, które można wykupić w eSky podczas rezerwacji biletów lotniczych lub bezpośrednio w wyszukiwarce w zakładce „Ubezpieczenia”. Polisa turystyczna eSky z transportem zwłok pokrywa również koszty m.in. transportu medycznego i leczenia zagranicznego.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne pokrywające transport medyczny?

Ubezpieczenie turystyczne, pokrywające koszty transportu medycznego dostępne jest dla osób podróżujących za granicę. Koszt polisy podróżnej gwarantującej repatriację uzależniony jest od kierunku i czasu trwania podróży i liczby osób ubezpieczonych. Przy wyjazdach zagranicznych wynosi on zaledwie od kilku złotych za osobę na dzień.

Jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne z transportem zwłok z zagranicy?

Przed wyjazdem z kraju warto wykupić ubezpieczenie turystyczne z transportem zwłok z zagranicy w eSky. Ta polisa podróżna gwarantuje, że w razie śmierci osoby, która objęta jest ochroną ubezpieczeniową, towarzystwo ubezpieczeń pokryje koszty repatriacji jej zwłok do kraju. Nie zostaną nimi obciążeni bliscy tej osoby.

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu