eSky / Gdzie można latać?

Gdzie można latać?

Sprawdź na mapie, do których krajów możesz spokojnie podróżować.

Sprawdź, co oznaczają kolory przedstawiane na mapie:

███ Zielony – kraj otwarty na podróże. Badanie COVID-19 lub kwarantanna nie są wymagane.

███ Jasnozielony – kraj otwarty na podróże z wymaganym testem na COVID-19.

███ Żółty – kraj otwarty na podróże z wymaganym testem na COVID-19 i kwarantanną po przyjeździe.

███ Pomarańczowy – podróżować do tego kraju mogą jedynie powracający obywatele oraz osoby spełniające ściśle określone wymagania.

███ Szary – ograniczenia w podróżowaniu w tym kraju nie są znane, lub nie są publikowane przez władze kraju.

Sprawdź atrakcyjne okazje lotów

Podróżowanie jest tanie! W zakładce “Okazje” znajdziesz najlepsze oferty połączeń lotniczych do dowolnego zakątka na świecie. “Okazje” to miejsce, gdzie codziennie w jednym miejscu znajdziesz wszystkie atrakcyjne oferty lotów różnych linii lotniczych. Niezależnie od tego, czy chcesz wyjechać do kraju europejskiego, czy do kraju zza oceanu, “Okazje” to miejsce, gdzie w łatwy i szybki sposób znajdziesz najlepszą opcję dla siebie.

Wybierz najbardziej dopasowane ubezpieczenie

Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz w podróż, warto zawsze wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa sprawi, że Twoja podróż będzie spokojna i bezpieczna. W naszej ofercie znajdziesz dwa typy ubezpieczeń, które zapewnią komfort zarówno przed rozpoczęciem podróży, jak i w jej trakcie, a także pozwolą zrezygnować z podróży z powodów osobistych. Ubezpieczenie to podstawowy element każdego wyjazdu.

Zainspiruj się na blogu

Szukasz inspiracji? Nie wiesz dokąd się wybrać i jak zorganizować taki wyjazd? Na naszym blogu znajdziesz artykuły i poradniki przygotowane zarówno przez ekspertów eSky, jak i miłośników wyjazdów małych i dużych. Blog to miejsce inspiracji i dzielenia się relacjami z wyjazdów – część artykułów przygotowana jest we współpracy ze znanymi blogerami, którzy podróżowanie znają od podszewki.

Przeczytaj porady o podróżowaniu

Co warto wiedzieć o podróżach w dzisiejszych czasach? Serwis “Bezpieczne podróże” to miejsce, w którym znajdziesz porady ekspertów. Jeśli podczas planowania podróży kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jaki wybrać hotel, czy jak dbać o swoje bezpieczeństwo na lotnisku, czy to w samolocie, odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym serwisie. “Bezpieczne podróże” to sprawdzone i rzetelne informacje, które pomogą Ci zaplanować każdą podróż.

Test PCR na COVID-19

Testy na COVID-19 ze zniżką

Wiele krajów wprowadziło obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa. Aby ułatwić podróżowanie, nawiązaliśmy współpracę z siecią laboratoriów Diagnostyka i przygotowaliśmy specjalny kod zniżkowy na testy PCR, a także testy na przeciwciała IgM i IgG w kierunku COVID-19.

Zapoznaj się z aktualnymi zasadami podróży

Podróżowanie w czasach pandemii jest łatwe i bezpieczne, jeśli masz dostęp do aktualnych informacji o obowiązujących ograniczeniach. W serwisie “Ograniczenia w podróży” w mgnieniu oka możesz sprawdzić zasady podróżowania w dowolnym kraju na świecie. W kilka kliknięć dostajesz dostęp do wszystkich informacji o zasadach podróży, których potrzebujesz w czasie pandemii. Oprócz ważnych informacji o ograniczeniach, w serwisie możesz sprawdzić wymagania wizowe, a także szybko i sprawnie wykupić eVisę.

Gdzie można lecieć bez testu i kwarantanny?

Podróże w czasie pandemii COVID-19 nie są wcale tak trudne do zorganizowania, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Co prawda koronawirus zmienił nasze plany na wakacje i inne wyjazdy, ale zarówno rezerwacja lotów i hoteli, jak i sama podróż nadal nie musi być skomplikowana.

 

Pandemia COVID-19: gdzie można jechać

Odkąd wiele krajów świata rozpoczęło akcję szczepień przeciw COVID-19, lokalne władze zaczęły wprowadzać nowe zasady przekraczania granic, odbywania kwarantanny czy przedstawienia testu na granicy. O ile jeszcze niedawno trudno było wskazać kraj, gdzie można lecieć bez testu lub bez kwarantanny, to obecnie lista państw, do których można wjechać po szczepieniu bez dodatkowych formalności jest coraz dłuższa.

Podróże po szczepieniu bez konieczności posiadania wyniku testu na COVID lub odbycia kwarantanny to nie jedyna opcja na zagraniczny wyjazd. Istnieją również kraje, gdzie można lecieć bez szczepienia, kwarantanna nie jest obowiązkowa, a formalności na lotnisku również nie są skomplikowane. Jak wygląda lista krajów, do których można jechać bezpiecznie i swobodnie, mimo iż koronawirus nadal jest z nami obecny?

 

Lista krajów, do których można jechać bez kwarantanny i bez testu

Dokąd można lecieć na wakacje w czasie pandemii? Ponieważ lista krajów, do których można polecieć po szczepieniu bez kwarantanny i bez testów dynamicznie się zmienia, przygotowaliśmy interaktywną mapę, która na bieżąco jest aktualizowania. Dzięki niej w prosty sposób można sprawdzić, które kraje wpuszczają zaszczepionych turystów albo nie wymagają przedstawiania dokumentów poświadczających negatywny wynik testu na COVID-19.

 

Jak sprawdzić, dokąd lecieć bez testów

Jak dowiedzieć się, gdzie można lecieć bez testu i które kraje wpuszczają zaszczepionych turystów bez konieczności odbycia kwarantanny? Aby wyniki były w pełni miarodajne, należy przede wszystkim zaznaczyć, czy masz już za sobą szczepienie wszystkimi wymaganymi dawkami szczepionki. Dodatkowo należy też ustawić obywatelstwo i kraj wylotu, jeśli są inne niż domyślnie podane, a także rodzaj podróży – czy chcemy lecieć do innego państwa, czy planujemy podróż krajową. Po podaniu wszystkich informacji, otrzymamy na interaktywnej mapie wszystkie informacje dotyczące zasad przekraczania granic i związanych z tym restrykcji covidowych. Aby je sprawdzić, wystarczy najechać kursorem na wybrany kraj na mapie, by poznać ogólne zasady przyjazdu, a następnie kliknąć, by dowiedzieć się, jakie są szczegółowe wymagania. Oprócz informacji, czy do danego kraju można latać bez testów i kwarantanny po szczepieniu, mapa pomoże zorientować się, czy i w jakich sytuacjach w wybranym państwie należy zasłaniać maseczką usta i nos.

To, gdzie mogą jechać zaszczepieni lub osoby bez szczepienia, ale bez testów oraz kwarantanny, najlepiej sprawdzać na bieżąco i w oparciu o informacje z naszej interaktywnej mapy planować swoje podróże. Jeśli wybrany kraj docelowy lotu wymaga jednak dodatkowych formalności, mapa pomoże odpowiednio przygotować się i bez zmartwień wyruszyć na poznawanie świata!

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu