eSky / Ograniczenia w podróży – COVID-19

Informacje i wymagane dokumenty dla podróżnych

Sprawdź, co warto wiedzieć, aby cieszyć się spokojną podróżą

Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną stronę, na której dowiesz się, jak bezpiecznie podróżować. Skorzystaj z poniższego formularza i bądź gotów na spokojną podróż.

Podaj swoje obywatelstwo. Uwaga! Jeśli posiadasz paszport więcej niż jednego państwa, podaj obywatelstwo tego kraju, z którego paszportu skorzystasz w trakcie planowanej podróży.

Podaj kraj docelowy Twojej podróży. Uwaga! Jeśli Twoja podróż zakłada przesiadki na lotniskach w innych krajach, sprawdź osobno w ten sam sposób, dokumenty i ograniczenia wprowadzone przez państwo Twojej przesiadki.

Otrzymasz informacje dotyczące otwarcia granic, wprowadzonych restrykcji, a także uzyskasz informacje na temat zasad potencjalnej kwarantanny i dokumentów, które należy wypełnić przed podróżą.

PAMIĘTAJ! Restrykcje i wymagania dotyczące dokumentów zmieniają się dynamicznie. Aby mieć pewność bezproblemowej podróży, sprawdzaj informacje na bieżąco! Zalecamy również sprawdzanie stron rządowych kraju Twojej podróży oraz krajów przesiadkowych, jeśli Twoja podróż składa się z większej liczby lotów.

Zamów testy na COVID-19 z rabatem 15% od eSky

Jeśli kraj Twojej podróży wymaga od Ciebie przeprowadzenia przed podróżą testu na COVID-19 lub po prostu chcesz sprawdzić stan swojego zdrowia, wybierz jeden z poniższych rodzajów testów ze zniżką 15% od eSky.

Testy na obecność SARS-CoV-2 są przeprowadzane przez naszego partnera – sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka, w całej Polsce.

Testy na COVID-19 dla podróżnych

Podróżujesz do kraju, który wymaga od Ciebie przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na COVID-19? Sprawdź ofertę testów Diagnostyka i skorzystaj ze zniżki 15% od eSky.

Gdzie można latać?

Zastanawiasz się, gdzie można polecieć bez testu i kwarantanny? Sprawdź interaktywną mapę eSky i podróżuj bez obaw. W kilka sekund dostaniesz informacje na temat restrykcji w kraju docelowym, a także sprawdzisz zasady powrotu do kraju rodzimego.

Informujemy, że złożenie zamówienia na badania na stronie Diagnostyki możliwe jest jedynie w odniesieniu do badań służących do celów profilaktyki, zachowania, ratowania, przywracania i poprawie zdrowia, a złożenie zamówienia jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o takim celu badań. Wszystkie wyniki Badań, dotyczących wirusa SARS-CoV-2 będą, stosownie do obowiązujących przepisów, przekazywane zarówno do organów inspekcji sanitarnej jak i do „rejestru chorych na COVID-19”, utworzonego na podstawie odpowiedniego rozporządzenia Ministra Zdrowia. W razie nałożenia na Diagnostykę dodatkowych obowiązków w tym zakresie wyniki będą przekazywane również innym wskazanym przez odpowiednie podmioty (w tym m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia) organom i podmiotom.

Jakiego typu informacje otrzymasz?

Otwarcie granic

Informacje na temat tego, czy granice wybranego kraju są otwarte czy zamknięte. Dzięki temu dowiesz się, czy planowana podróż może się odbyć.

Restrykcje

Szczegóły dotyczące ograniczeń w przekraczaniu granic, a także istotne informacje na temat możliwości wjazdu na teren danego państwa obywateli innych krajów.

Zasady kwarantanny

Ile trwa i kogo obowiązuje kwarantanna w wybranym kraju.

Wymagane dokumenty

Lista wymaganych dokumentów, które należy wypełnić przed wyruszeniem w podróż. Uwaga! Niektóre kraje wymagają wypełnienia dokumentów nawet na 72 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Środki ochrony

Zasady noszenia maseczek i zachowywania środków ostrożności w miejscach publicznych.

Inspiracje i wybrane dla Ciebie oferty podróży

Odkryj podróżowanie na nowo z naszym newsletterem! Najlepsze okazje czekają na Ciebie. Sprawdzisz?

Pobierz naszą aplikację i wygodnie planuj podróże

  • Najwyżej oceniana aplikacja w kategorii podróży
  • Codziennie nowe okazje na wyciągnięcie ręki
  • Wszystkie rezerwacje w jednym miejscu